apartament SydneyJeden z serii apartamentów na wynajem mieszczących się w centrum Poznania. Na podstawie rozmów z klientami powstała koncepcja, według której każdy z nich nawiązywać ma do jednego z odwiedzonych przez nich miast. Projekty miały przyciągać uwagę, a jednocześnie musieliśmy mocno kontrolować budżet. W każdym z apartamentów przewidziany został aneks kuchenny w głównym pomieszczeniu, niewielka łazienka, a także sypialnia.

 

Pierwotny projekt apartamentu Sydney podlegał wielu zmianom i ulepszeniom, zarówno ze względu na oczekiwania klientów, jak i możliwości techniczne - w miejsce kuchni przenieśliśmy łazienkę, usunęliśmy część ścian, ale, mimo przeniesienia samego pieca, nie mogliśmy naruszyć istniejącej instalacji gazowej, która przebiegała w jednej z nich.

 

Projekt miał delikatnie, w szczegółach, nawiązywać do Australijskiego klimatu, ale być współczesnym, modnym wnętrzem. Utrzymany we wciąż popularnej kolorystyce, łączący stare z nowym, jasny, bo okna niewielkie okna w głównym pomieszczeniu wychodzą na zachód i sąsiednią kamienicę. Panorama Sydney w sypialni nadała wnętrzu miejskiego charakteru, a ściany ozdobiły grafiki z roślinnością występującą na tym kontynencie i zdjęcia z podróży.